Син помер, але працівники банку продовжують вимагати кредит
 • Мій син Кончевич Андрій Віталійович, в липні 2011 року отримав кредит в «Платинум банк» на суму 3057,24 грн. З того часу не сплочував, оскільки зразу після заключення з «Платинум банком» договором № 76/3599SFPRPG7 від 27.07.2011 року в нього почались фінансові проблеми. В вересня 2011 року син Кончевич А.В. поїхав в м.Київ на заробітки, після чого в грудні 2011 року син Кончевич А.В. приїхав з м. Києва додому.

  По приїзду додому він кредит ще не сплатив, так як не розрахувались за роботу в Києві. Розрахунок мав бути пізніше. 19 лютого 2012 року син Кончевич А.В. раптово помер, про що свідчить свідоцтво про смерть І-БВ № 182379 від 23.02.2012 року.

  При заключенні договору з «Платинум банком», працівники банку вказали не вірно прізвище сина Коневич, а не Кончевич. Я звернулась до «Платинум банку» і повідомила, що син Кончевич А.В. помер, але працівники банку на це не звертають увагу і продовжують телефонувати та надсилати листи про сплату кредиту. На підставі вищевикладеного, прошу надати мені кваліфіковану юридичну допомогу.

  Кончевич Галина, м.Хмельницький

 • 3 сообщения sorted by
 • Ні в якому разі ви не повинні платити за нього кошти банку. Прізвище Кончевич чи Коневич також не грає ролі. Вам треба направити до банку такого листа: 

   «27 липня 2011 року Кончевич Андрій Віталійович, який є сином Кончевич  Галини  Михайлівни  уклав кредитний договір № 76/3599SFPRPG7 з ПАТ «Платинум банком». 19 лютого 2012 року Кончевич Андрій Віталійович, помер (Додаток № 2). 

  У відповідності до положень ст. 608 ЦК України зобов’язання припиняється смертю боржника, якщо воно є нерозривно пов’язане з його особою і у зв’язку з цим не може бути виконане іншою особою. За змістом ст. 610 ЦК України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених  змістом зобов’язання (неналежне виконання). Правовим наслідком невиконання зобов’язаня або виконання з порушенням умов  є покладення на сторону правових наслідків,  передбачених ст.. 611 ЦК України., зокрема сплату неустойки, відшкодування збитків та моральної шкоди.            

  Спадкування є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права  та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися в наслідок його смерті.          

  Крім того Спадкоємець, на підставі ст. 66 Закону України «Про нотаріат», має право одержувати свідоцтво на право про спадщину. Свідоцтво про право на  спадщину – це процесуальний нотаріальний акт, який посвідчує перехід права власності на майно спадкодавця до спадкоємців. Не можна успадкувати лише право на спадкове майно, не прийнявши на себе обов’язки  з ним пов’язані. Спадкоємець не може прийняти одну частину спадщини, а від другої відмовитись. На підставі ст. 1297 ЦК України встановлений обов’язковий порядок для спадкоємця звернутися до нотаріуса за отриманням свідоцтва про право на спадщину, якщо у складі спадкового майна є нерухоме майно. В зв’язку з цим свідоцтво про право на спадщину є для спадкоємців правовстановлюючим документом.

 • Свідоцтво про право на спадщину видається нотаріусом спадкоємцеві, який прийняв спадщину. Загальний термін на прийняття спадщини встановлений у відповідності до вимог ст.. 1270 ЦК України у 6 місяців і розпочинається з дня відкриття спадщини. Після закінчення цього терміну  у спадкоємця виникає право на отримання свідоцтва про право на спадщину. Для отримання свідоцтва про право на спадщину, на підставі ч.2 ст. 1269 ЦК України та п. 207,208 Інструкції «Про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», спадкоємець зобов’язаний особисто подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори  за місцем відкриття спадщини, або надіслати її поштою, попередньо засвідчити справжність підпису на заяві у нотаріальному порядку. Спадкоємець, який не подав у зазначений шестимісячний термін заяву про прийняття спадщини, але фактично вступив в управління спадковим майном протягом шести місяців з дня відкриття спадщини, має право на підставі ч.3  ст. 1268 ЦК України подати заяву про прийняття спадщини, після спливу зазначеного терміну, і отримати свідоцтво про право на спадщину. При видачі свідоцтва про право на спадщину, до спадкоємців переходять всі права та обов’язки спадкодавця. Коли у складі успадкованого майна є нерухоме майно, то спадкоємець отримує свідоцтво про право на спадщину , яке є  правовстановлюючим документом. Свідоцтво підтверджує перехід права власності на нерухоме майно від спадкодавця до спадкоємців. Але, крім цього, законодавець зумовив спадкоємців провести обов’язкову державну реєстрацію права на спадщину , зазначивши у ст. 1299 ЦК України, що свідоцтво про право на спадщину, яке видане на нерухоме майно підлягає обов’язковій державній реєстрації за правилами ст. 182 ЦК України. Державна реєстрація права власності на нерухоме майно, що передбачена ст.182 ЦК України підтверджує державою факт виникнення, переходу і припинення права на нерухоме майно.         

  Згідно положень ст. 1270 ЦК України «Спадкоємці не зобов’язані  погашати заборгованість позичальника з перших днів після його смерті, а тільки з моменту вступу до прав спадкоємства».          

  До складу спадщини входять усі права та обов’язки , що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті Наданий час не прийнята спадщина тобто не відбувся перехід прав та обов’язків (спадщини) від особи яка померла спадкодавця до спадкоємця.

 • Також, повідомляю наступне, що постійні звернення з Вашого боку до матері Кончевича Андрія Віталійовича -  Кончевич  Галини  Михайлівни про стягнення з неї суми боргу, хоча вона ще не вступила в права спадкодавця та не отримала Свідоцтво на право про спадщину, наводять до роздумів, що в таких діях вбачається отримання неправомірної вигоди - грошові кошти, що їх без законних на те підстав одержують безоплатно відповідно до ст. 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції». З таких дій неправомірної вигоди витікає корупція та корупційне правопорушення.           

  Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції»:

  - корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою,  за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність;

  - корупція - використання особою, зазначеною в частині першій статті 4 цього Закону, наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей». 

  Даного листа з додатками слід відправити поштою, рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Звичайно, що копію листа з підтвердженням відправки (квитанції) та отримання (повідомлення про вручення) слід зберігати. Якщо дзвінки не припиняться треба звертатись в правоохоронні органи.

  І ще. Якщо після смерті боржника немає жодного спадкового майна то родичі, навіть поручителі не несуть відповідальності перед кредитором. Якщо майно є  то тільки у межах вартості спадкового майна. Якщо майна є більше ніж боргу (кредиту) то всі нарахування по кредиту (відсотки, пеня, штрафні санкції, тощо)  припиняються нараховувати з дня смерті боржника, тобто погашається борг в межах суми на день смерті. Погашення починається з дня вступу в права спадкоємці і ні в якому разі зразу після смерті.  

  Слід звернути увагу, що при наданні без заставного кредиту в 90 відсотках випадків банк страхує життя боржника. Ймовірно і в цьому випадку була страховка, тоді нехай погашає кредит страхова компанія.

Привет, незнакомец!

Похоже, Вы новенький! Чтобы начать обсуждение, кликните на одну из кнопок ниже ;)

Войти с Facebook Войти с помощью Google Войти с помощью OpenID Войти с помощью Twitter Login with Vkontakte

В этом теме: