Мені присилають три різні колекторні компанії вимоги по кредитному договору
  • Мені присилають три різні колекторні компанії вимоги по кредитному договору з Плюс Банком, як на це реагувати? Хіба може таке бути, що банк продав чи передав мене одночасно кільком компанія?

Іван Мельник, м. Київ

• 2 сообщения sorted by
  • Те, що звертаються одночасно три колекторні компанії це ще не рекорд. Асоціація антиколекторів та правозахисників України "Ваша Надія" щорічно оприлюднює антирейтинг банківських установ і головний критерій по яких оцінюється і складається цей антирейтин - це порушення прав споживачів фінансових послуг, особливо співпраця з колекторами. На першому місці цього антирейтингу знаходиться ПАТ "Плюс Банк", який тепер називається ПАТ "ІдеалБанк" даний банк одночасно співпрацює з  шістьма колекторними компаніями.   

В минулому році під егідою Світового  Банку проходив «круглий стіл» на тему: "Світова практика проведення колекторського бізнесу", де спеціалісти із США представили досвід роботи у цьому питанні двадцяти країн світу. Все з боку виглядало дуже гарно і колеторський бізнес також. Але коли я задав доповідачу питання, а це був, нагадую громадянин США, щоб ви зробили, якщо б ви отримали в банку кредит 13200 грн, на руки Вам видали 12000 грн, а потім 6 колекторних компаній вимагали б від вас різні суми коштів. Перша колекторна компанія вимагала 14 тис. грн, а остання 24 тис. грн. Він відповів: "Я би все зробив, щоб не повернути такий кредит".... А я йому сказав, "Ви думаєте, що наші люди по іншому думають?".  

Саме тому порада буде такою: Жодній із цих компаній не платити. Вони повинні вам дати письмові підтвердження своїх повноважень: 

по-перше, якщо вони викупили борг (але як можуть три колекторні компанії купити один борг тричі?), то повинні Вам направити договір факторингу чи договір уступки боргу, акт передачі цього боргу, підтвердити листом старого кредитора, тобто банку, що дійсно борг продано і звичайно підтвердити факт оплати боргу старому кредитору, в іншому випадку це є обман. 

По-друге, якщо колектори працюють від імені Банку по договору доручення,  то вони повинні направити Вам документи, що підтверджують ці повноваження. У 90 відсотках випадків таких повноважень вони не мають. Вони їх не надають, навіть, на вимогу суду. А це означає, що таких пвноважень немає в природі. 

По-третє, при будь-яких обставинах треба звертатись до прокуратури, щодо ймовірного злочину. Якщо колектори мають повноваження, то їх дії підпадають під ст. 355 КК України: "Спонукання до виконання цивільно-правових відносин неправомірними методи". А якщо вони не  мають повноважень, то їх дії підпадають під ст 189 КК України "вимагательство". І головне, у будь-якому випадку дії банку підпадають під ст 232 КК України "Розголошення банківської (комерційної) таємниці".

• Добрый день!
    Можно ли всем кто попал в затруднительное положение - объединиться. И бороться с банком совместно? Ищу единомышленников. Готова присоединиться. Спасибо.

Привет, незнакомец!

Похоже, Вы новенький! Чтобы начать обсуждение, кликните на одну из кнопок ниже ;)

Войти с Facebook Войти с помощью Google Войти с помощью OpenID Войти с помощью Twitter Login with Vkontakte

В этом теме: