Я взяла в ПриватБанку картку «Метро», скористалася нею для купівлі товарів
  • Я взяла в ПриватБанку картку «Метро», скористалася нею для купівлі товарів. На даний час мій борг виріс вдвічі, що Ви можете порадити в цій ситуації?

    Соколова Дарина, м. Керч

  • 1 сообщение sorted by
  • Найперше кредитні картки, які видавав ПАТ КБ «ПриватБанк» та інші банки, видавались як рекламна акція цих банків, а тому навіть не оформлявся в письмовій формі кредитний договір. Через це такий правочин є нікчемний.

    З цього приводу є чітка позиція і Національного Банку України, зокрема на наші численні запити є така його відповідь: «Відповідно до статті 1055 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням цієї вимоги, є нікчемним. Пунктом 2 статті 215 ЦК України визначено, що нікчемним правочином є правочин, якщо його недійсність встановлена законом. Тобто кредитний договір укладений з порушенням вимог щодо письмової форми не підлягає виконанню та не створює жодних юридичних наслідків».

    Що це дає Вам, як користувачу кредитної картки «Метро»?

    Нагадую, що нікчемність правочину не потрібно визнавати в суді. Подається позов про застосування наслідків нікчемності правочину. При цьому законодавець передбачив реституцію (відшкодування), але сторона, яка винна у вчиненні нікчемного правочину, втрачає таке право. Натомість ці кошти направляються до бюджету.

    Тобто, згідно ч. 1 ст. 216  ЦК України у разі недійсності правочину (нікчемність відповідно до ст. 214 ЦК України є видом недійсності правочину) кожна із сторін зобов’язана повернути другій стороні в натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості – відшкодувати вартість того, що одержано, за цінами, які існують на момент відшкодування.

    Також, згідно ч. 1, 2 ст. 216  ЦК України, якщо у зв’язку з вчиненням недійсного правочину другій стороні завдано збитків та моральної шкоди, вони підлягають відшкодуванню винною стороною, якщо законом не встановлені особливі правові наслідки окремих видів недійсних правочинів.

    За нікчемним правочином можна вимагати від винної сторони (в даному випадку це банк) відшкодування моральної шкоди.

Привет, незнакомец!

Похоже, Вы новенький! Чтобы начать обсуждение, кликните на одну из кнопок ниже ;)

Войти с Facebook Войти с помощью Google Войти с помощью OpenID Войти с помощью Twitter Login with Vkontakte

В этом теме:

Тэги темы