Що робити, якщо на мою квартиру, приватний нотаріус виніс виконавчий напис?
 • Що таке виконавчий напис нотаріуса і що мені робити, якщо на мою квартиру, в якій я проживаю, приватний нотаріус виніс виконавчий напис?

  Олександр Волонський, м. Харків

 • 1 сообщение sorted by
 • Виконавчий напис нотаріуса - це один із методів позасудового врегулювання спору між Іпотекодавцем та Іпотекодержателем. В даному випадку між паном Олександром і банком, який під забезпечення у вигляді квартири видав кредит, мабуть ще й валютний.

  По-перше, виконавчий напис вчиняється тоді, коли між сторонами, тобто Банком і Клієнтом немає спору. Відповідно до ст. 88 Закону України "Про нотаріат" № 3425-XII, від 02.09.1993 нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем. Слід зазначити, що відповідно до ст. 7 зазначеного Закону нотаріуси, які вчиняють нотаріальні дії, у своїй діяльності керуються, зокрема, наказами Міністра юстиції України.

  Нотаріус має пересвідчитись у тому, що сума, яка підлягає стягненню, є безспірною. На жаль, в реаліях теперішнього банківського свавілля і безкарності виконавчий напис нотаріуса виконується навіть тоді , коли є спір в суді. Є багато прикладів, коли банки приховують від нотаріусів факт судових спорів з клієнтом. Такі дії посадових осіб банку є шахрайськими і можуть кваліфікуватись згідно з нормами Кримінального Кодексу.

  Треба запам’ятати одне: якщо Ви не сплачуєте за кредит, а в заставі нерухоме майно, і якщо Вас банк не турбує, то це означає, що буде вчинено виконавчий напис нотаріуса. Щоб цього уникнути, є два шляхи: платити згідно з графіком або першими нападати, тобто подавати на Банк в суд.

  На жаль чи на щастя кредитні договори, чи договори іпотеки мають стільки неправомірних норм, що судитися можна не один рік.

  По-друге, виконавчий напис є нормою ще нашого соціалістичного минулого і є антиконституційним. По-третє, якщо вчинено нотаріальний напис, то Ви маєте подати до суду позовну заяву про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.

  У той момент, коли суд відкриє провадження в цій справі і винесе відповідну ухвалу, державний виконавець має зупинити провадження в справі.

Привет, незнакомец!

Похоже, Вы новенький! Чтобы начать обсуждение, кликните на одну из кнопок ниже ;)

Войти с Facebook Войти с помощью Google Войти с помощью OpenID Войти с помощью Twitter Login with Vkontakte

В этом теме:

Тэги темы